Montáž solárního panelu

Solární panely jsou jedním ze způsobům, jak při kempování získat absolutní volnost. Již nebudete potřebovat elektrické přípojky, nebudete závislí na kempu, ušetříte platby za elektřinu.

Jak funguje fotovoltaický solární panel?

Velmi jednoduše řečeno, fotovoltaický solární panel přeměňuje světelnou energii získanou ze slunce na energii elektrickou. Protože svit slunce a tedy i vyrobená energie kolísá, je panel zapojen přes regulátor do akumulátoru, kde se získaná elektrická energie shromažďuje a poté je využívána připojenými přístroji.

Platí, že čím více panelů připojíte, tím více sluneční energie zachytíte a tedy tím více elektrické energie vyrobíte.

Jaký panel vybrat?

Na obytná auta montujeme panely o výkonu 100 Wp, rozměrech 545 × 1195 mm a váze 8 kg. Jde o ideální poměr výkonu, velikosti a váhy. Větší (200 Wp) panely jsou již poměrně velké a bývá problém s jejich umístěním na střechu (vedle okýnek, satelitů, klimatizací apod.) Naše panely jsou vyrobeny v EU!

Montáž

Na střechu obytného auta nebo karavanu se umístí pouze solární panel. Přes vodotěsnou průchodku protahujeme kabely do interiéru vozu. Vždy tak, aby jejich přítomnost nebyla znatelná (využíváme zadní stěny skříněk, již existující lišty, dvojité podlahy). V prostoru akumulátoru nebo skříňky se umístí regulátor a viditelné do interiéru LCD displej, na kterém je možné sledovat získané napětí, proud a stav baterie – a to až 7 dnů zpětně.

Solární panel je možné instalovat na jakékoliv auto. Mám zkušenosti i s luxusními vozidly, kde je kladen velký důraz na řemeslné provedení instalace.

Na možnosti umístění a montáže se podívejte ve fotogalerii.

Využití

Fotovoltaický solární panel využijete od jara do podzimu. Pouze v zimě, kdy sklon slunečních paprsků a případný sníh neumožní dopad světla na panel je solární technologie neúčinná. V zimě elektřinu vyrábíme elektrocentrálou nebo EFOY.

Kde nakoupit?

V našem eshopu

Pro více informací nás kontaktujte.